Sarayda Karga Kabusu

karga

Sarayda Karga Kabusu

sarayda karga kabusu

KIRDIKLARI CEVİZ BİNİ AŞTI…

Dikkat Başınıza Ceviz Düşebilir

Sarayın bahçesinde ceviz ağacı bol. Fakat kabuğunu kırmak için, cevizle mümkün olduğu kadar yükselip, sonra yüksekten sert zemine bırakmaları lazım. Bu da mermerlere zarar veriyor. III. Osman taşlarını görmelisiniz. Ceviz kırmaktan yemyeşil.

Kola İçmeleri Bir Alem

Ne kadar çöp varsa didik didik. Çöpleri karıştırdıkları yetmiyormuş gibi, her metrekareye bir çöp düşecek şekilde bütün saraya yayıyorlar. Kargaları çöpten kola içerken görenler var. Bir alem; önce kola kutusunun deliğine gagasını sokuyor, sonra kutuyu havaya kaldırıp, dibinde kalanı kafaya dikiyor.

Lale Devrinin Sonu

Sarayda bahçelere çiçek ekmek mümkün değil. Sabah ekilen laleler, akşamında soğanından sökülmüş oluyor. ‘Bu çiçeklerin hepsi bu akşam sökülmüş olacak’ diye görev verseniz, mümkün değil yetişmez. Sanki inadına yapıyorlar. Ertesi sabah aynı terane tekrar başlıyor.

Silikon, Çivi, Kablo, Bana mısın Demiyor

Pencerelerin etrafındaki macunlar, havalandırma fanuslarının silikonları, kablolar, hatta çivi ve vidalar sökülüyor. Kargalar öyle janjan delisi ki, onlar için bu parlak çivi ve vidalar sarayın bütün hazinelerinden daha kıymetli.

Kuşkovar (kuş konmaz, güvercin kovucu, kuş kovucu, kuş kondurmaz, kuş savar ) dikenlerin, tarihi yapıları korumada etkileri göz ardı edilemez.

Tags:
, ,